Lindsey Buckingham odchodzi, a Fleetwood Mac rusza w trasę koncertową

9 kwietnia 2018
ok. 2 minut czytania

Buckingham nie był wśród założycieli kapeli, ale dołączył do niej w 1975 roku po tym jak odszedł Bob Welch. Grupa w składzie Buckingham, Mick Fleetwood, John McVie, Christine McVie oraz Stevie Nicks wydała jednaj z najważniejszych albumów lat 70. „Rumours”, który uzyskał nadkład ponad 40 milionów. Lindsey Buckingham ma na koncie 6 solowych albumów.

Od razu po informacji o odejściu Lindseya Buckinghama, grupa Fleetwood Mac ogłosiła, że ruszą w trasę koncertową. W kapeli pojawią się gitarzysta Mike Campbell z Tom Petty & The Heartbreakers oraz Neil Finn znany z Crowded House.

Niedawno lider kapeli Mick Fleetwood zapewniał, że ani on ani jego zespół Fleetwood Mac nie wybierają się w najbliższym czasie na emeryturę.

– Niedawno byłem we Włoszech i spotkałem się ze Stevie Nicks – powiedział. – To znaczy ona była na Capri, a ja całkiem niedaleko. Powiedziała, żebyśmy się spotkali i posłuchali kilku starych kawałków, o których zapomnieliśmy. Stevie chce sięgnąć po rzeczy, których nie graliśmy od lat.

Muzyk zapewnia też, że będą to długie występy.

– Zawsze graliśmy trzygodzinne sety – wspomina Fleetwood. – Potem je nieco skróciliśmy, ale i tak były to ponad dwie godziny. Kiedy masz troje wokalistów, to tak naprawdę jakby to były trzy zespołu, a to już jest wyprawa.

Zespół Fleetwood Mac w 1998 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Płyty kapeli rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy. Wśród największych przebojów Amerykanie mają „Albatross”, „Tusk”, „Little Lies”, „Big Love” czy „Seven Wonders”.