Lindsey Stirling na dwóch koncertach w Polsce

13 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Lindsey Stirling międzynarodowy rozgłos zdobyła w 2010 roku, w programie „America’s Got Talent”, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Choć w programie określano ją mianem „skrzypaczki hip-hopowej”, w swojej twórczości sięga po wiele inspiracji – od country po dubstep. Do niezwykle szybkiego rozwoju jej kariery przyczyniła się również jej aktywność w internecie i regularnie uaktualniany kanał w serwisie YouTube.

We wrześniu 2012 roku Stirling wydała debiutancki album – „Lindsey Stirling”. Sukces tej płyty oraz rosnąca popularność artystki w Stanach Zjednoczonych i Europie spowodowały, że zainteresował się nią management Lady Gagi (Atom Factory). Stirling, która wcześniej odmawiała współpracy wielu managerom, zdecydowała się podpisać z nimi umowę. Na początku 2012 roku płyta „Lindsey Stirling” pokryła się złotem również w Polsce. W 2014 ukazał się kolejny album – „Shatter Me”, w którym możemy usłyszeć charakterystyczne dla artystki połączenie muzyki klasycznej i elektroniki z animacją i baletem.

W sierpniu 2016 roku w sprzedaży pojawił się najnowszy longplay artystki, „Brave Enough”. Na płycie znajdziemy sześć utworów instrumentalnych i osiem, w których usłyszeć można głosy m.in. Christiny Perri, Dan + Shay czy Lecrae. Singel promujący album („Arena”), do tej pory w YouTube obejrzało ponad 10 milionów osób.

Sterling ostatnio nawiązała współpracę z Lang Lang. Efektem jest ich interpretacja tematu przewodniego Spider-Mana. Wideo do nagrania można obejrzeć tutaj.