Lion Shepherd dołącza do Impact Festivalu

13 kwietnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Lion Shepherd to nowy projekt muzyczny Kamila Haidara i Mateusza Owczarka, wcześniej znanych m. in. z zespołu Maqama. Muzycy dotąd kojarzeni ze światem rocka i metalu, postanowili w ramach zupełnie nowego przedsięwzięcia dać upust swoim fascynacjom muzyką etniczną i akustyczną. Muzyka zespołu oscyluje wokół world music, transu, bardzo mocno słychać wpływy bliskowschodnie, ale też nie mogło zabraknąć rocka, bluesa czy brzmień progresywnych. Będzie można usłyszeć arabską lutnię oud, perski santur, hinduskie perkusjonalia, jemeńskie i irańskie głosy. W sesji nagraniowej udział wzięli muzycy nie tylko pochodzenia polskiego, ale również arabskiego i perskiego m in.: Jahiar Irani, Rasm Al Mashan, Sławek Berny, Wojciech Ruciński, Samuel Owczarek.

Projekt dowodzony przez Haidara i Owczarka (muzyka, teksty, aranżacja, produkcja) skupia wokół siebie nie tylko muzyków, ale również artystów grafików, scenografów, filmowców, artystów nowoczesnych sztuk wizualnych (mapping) a nawet twórców związanych ze światem mody i designu. Wszystko to by tworzyć spektakularne widowiska, które bardzo ściśle powiązane są z efektami wizualnymi, elementami teatralnymi i daleko wybiegają poza kanony tradycyjnego koncertu.

Przypomnijmy, że 9 czerwca w Łodzi na dwóch scenach Impact Festivalu wystąpią Slipknot, Godsmack, Gojira, Hollywood Undead, One, DJ Kebs i inni.

Bilety w cenach 179 – 359 zł w sprzedaży na LiveNation.pl.