Lionel Richie kręci film o Sammym Davisie Juniorze

19 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Wokalistę, którego mentorem był Davis Jr., w pracach nad filmem wesprze Lorenzo di Bonaventura („Żywioł. Deepwater Horizon”) oraz Mike Menchel. Obraz ma być oparty na pamiętnikach „Yes I Can” napisanych przez członka Rat Pack, jego żonę i Burta Boyara.

– To zaszczyt, że mogę przenieść życie jednego z moich idoli i przyjaciół na ekran – skomentował Richie. – Cieszę się, że będę mógł nad tym projektem pracować z jego rodziną.

Samuel George Davis Jr. przyszedł na świat 8 grudnia 1925 roku. Był komikiem, aktorem, tancerzem, piosenkarzem oraz multiinstrumentalistą (grał na wibrafonie, trąbce i perkusji). Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, wydał podobną liczbę płyt oraz cztery powieści autobiograficzne. Zmarł 16 maja 1990 roku w związku z powikłaniami wywołanymi rakiem krtani.

Lionel Richie zaczął przygodę z muzyką na początku lat 70., gdy występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Jego największe hity to „Hello”, „Say You Say Me” czy „All Night Long”.