Lionel Richie nagrywa z Edem Sheeranem

1 czerwca 2018
ok. 1 minuta czytania

Amerykanin i Anglik poznali się wczoraj podczas uroczystości Ivor Novello Awards. Obaj odebrali na imprezie nagrody a następnie doszli do wniosku, że powinni razem coś nagrać.

– Następny wielki projekt Lionela to… Nie powinienem zbyt wiele zdradzać, ale na pewno będzie to związane z Edem Sheeranem – mówił Lionel Richie. – Jak tylko się zobaczyliśmy okazało się, że jesteśmy towarzystwem wzajemnej adoracji. Na razie jednak ja jestem w trasie i Ed jest w trasie, ale znajdziemy czas.

Lionel Richie, jest autorem jednego z największych przebojów w historii, piosenki „Hello”. Jego 10. album ukazał się w 2012 roku.

W marcu 2017 roku Ed Sheeran wydał swój trzeci album – „÷”. Z nowym materiałem muzyk 11 i 12 sierpnia 2018 roku wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Obydwa koncerty są już wyprzedane.

Poprzednia płyta Anglika to „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”. Wokalista gościł też w serialu „Gra o tron”, a ostatnio można go usłyszeć na nowych krążkach Eminema i N.E.R.D.