Lionel Richie szykuje kinową biografię Curtisa Mayfielda

11 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Richie, który nabył prawa do spadkobierców wybitnego artysty (Curtis Mayfield Estate) realizować będzie projekt z ramienia RichLion Productions.

– To zaszczyt, że mogę wskrzesić na ekranie jednego z moich idoli i przyjaciół – powiedział twórca przeboju „Hello”. – Przez lata, wielu, wielu innych, próbowało osiągnąć to, co on zrobił sam. Był geniuszem, który zawsze był wierny sobie.

Urodzony w Chicago w 1942 roku Curtis Mayfield zaczął pisać piosenki, gdy miał 11 lat. W swojej karierze napisał ponad 1900 utworów, w tym „People Get Ready” i „Keep on Pushin'” (do sprawdzenia tutaj). Z zespołem The Impressions wylansował kilka hitów, jak „It’s All Right” czy cover „Amen”. Był także kompozytorem filmowym. Odpowiadał za soundtracki do „Odlotu” (1972) czy „Sparkle” (1976).

W 1990 został sparaliżowany od szyi w dół, po tym jak element oświetlenia spadł na niego podczas plenerowego koncertu w Nowym Jorku. Nie mógł grać, ale wciąż pisał muzykę, śpiewał i nawet wydał album „New World Order”. Po 40 latach kariery, w 1999 roku zmarł w wieku 57 lat.

Lionel Richie zaczął przygodę z muzyką na początku lat 70., gdy występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Jego największe hity to „Hello”, „Say You Say Me” czy „All Night Long”.