Little Dragon jesienią w Niebie

30 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Little Dragon przyjadą promować album „New Me, Same Us”. Krążek Szwedów ukazał się 27 marca nakładem Ninja Tune.

Trudno uwierzyć, że to już szósty krążek w dorobku popularnych „Smoków”. Little Dragon, którym przewodzi wokalistka Yukimi Nagano są w świetnej formie i wreszcie doczekali się należnego uznania. Yukimi zapraszana jest przez największych współczesnej sceny, a jej charakterystyczny głos słychać w piosenkach takich sław jak Gorillaz, Flume, Kaytranada, De La Soul, DJ Shadow, Mac Miller czy Odesza. Zespół nawiązał też współpracę z BadBadNotGood, co zaowocowało znakomitym wspólnym nagraniem „Tried”, a na jednej scenie grywali m.in. u boku Gorillaz, Flying Lotusa czy Tylera, The Creatora.

Szwedzi znają się jeszcze z czasów szkolnych i chętnie wspominają, że w Göteborgu po lekcjach spotykali się, by wspólnie posłuchać płyt A Tribe Called Quest czy Alice Coltrane. Nowy krążek „New Me, Same Us” to powrót muzyków do korzeni – przyznają, że podczas sesji ponownie zakochali się w swoich instrumentach: bębnach, basie, harfie, gitarze, ludzkim głosie. „Może to zabrzmi dziwnie, bo tworzymy razem od tylu lat, ale to chyba najbardziej zespołowy album z wszystkich naszych nagrań. Nauczyliśmy się wzajemnej uczciwości, każdy z nas wie jak hamować swoje ego, by wspólnie stworzyć coś znaczącego i dobrego” – tłumaczą.

Nowy materiał powstawał w ich domowym studio w rodzinnym mieście. W skupieniu, ale pełni nowych sił i entuzjazmu stworzyli błyskotliwą syntezę popu, elektroniki, r’n’b – album znakomicie zagrany, zaaranżowany, dopieszczony w dźwiękowych detalach. Tradycyjne instrumentarium i liczne, subtelne nawiązania do najwspanialszych tradycji muzyki soulowej i tanecznej, w zestawieniu z nowoczesną produkcją sprawiają, że „New Me, Same Us” – zgodnie z tytułem – brzmi klasycznie, a równocześnie bardzo świeżo.

Singlem zapowiadającym krążek jest kawałek „Hold On”.

Oto lista utworów na albumie „New Me, Same Us”:
1. Hold On
2. Rush
3. Another Lover
4. Kids
5. Every Rain
6. New Fiction
7. Sadness
8. Are You Feeling Sad?
9. Where You Belong
10. Stay Right Here
11. Water