Living Colour rzuci cień po wakacjach

15 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Szóste studyjne dzieło zespołu otrzymało tytuł „Shade” i wydane zostanie 8 września. Muzycy Living Colour ujawnili już jego okładkę, którą można obejrzeć tutaj.

Corey Glover, Vernon Reid, Doug Wimbish i Will Calhoun nagrywali materiał w Nowym Jorku. Za konsoletą siedział Andre Betts. Miksy powierzono Ronowi Saint Germainowi.

– „Shade” to album, na którym zespół pokazuje wszystkie odcienie swego stylu. Od Roberta Johnsona do ulic na Brooklynie oraz blichtru Hollywood – mówił Vernon Reid.

Poprzednia płyta Amerykanów to „The Chair In The Doorway” z 2009 roku.

Nowojorska formacja powstała w 1984 roku, a zadebiutowała za sprawą płyty „Vivid” cztery lata później. Z tego albumu, który dwukrotnie pokrył się platyną, pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu, „Cult Of Personality”, za który kapela otrzymała Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Po raz drugi formacja została laureatem Grammy przy okazji wydania drugiego krążka, „Time’s Up”. W 1989 roku zyskała nagrodę Best New Artist podczas MTV Video Music Awards. W 1995 roku zawiesiła działalność, a do życia powróciła pięć lat później.