Lizz Wright – „Fellowship”

26 września 2010
ok. 1 minuta czytania

Z jednej strony niewiele, bo tak naprawdę słyszymy od początku do końca muzykę, jaka jest znakiem firmowym Wright. Niezwykle intymną, bardzo uspokajająca, fantastycznie akcentującą jej świetny wokal. I właśnie dlatego chociaż niewiele wyszło z zapowiadanych zmian, albumu słucha się kapitalnie.

Wright przez lata wypracowała własny styl. Włączając płyty firmowane jej nazwiskiem doskonale wiemy, czego szukać, na co się przygotować. W tym kontekście „Fellowship” jest po prostu kolejnym etapem muzycznej kariery. Okazałym, ale nie mogło być inaczej skoro gwieździe pomogli m.in. Me’Shell NdegéOcello (dwa razy zagrała na basie, w tym w przepięknym „Feed The Light”), Angelique Kidjo (wokal również w dwóch nagraniach) czy uznany producent Toshi Reagon.

Uzależniacie czasem to, czego akurat będziecie słuchać od pogody, jaka jest za oknem? No więc zaufajcie mi i w czasie lekko melancholijnej, pełnej barw różnokolorowych liści, słonecznej jesieni, włączcie sobie właśnie Wright. Satysfakcja i relaks gwarantowany!