London Grammar na kalifornijskiej ziemi

5 października 2020
ok. 2 minut czytania

Płyta trafi do sprzedaży 12 lutego 2021 roku. Już teraz można zapoznać się z utworem tytułowym. Do piosenki \”Californian Soil\” powstał teledysk w reżyserii Silent Tapes.

Zespół od ponad dekady zmienia obraz brytyjskiego popu. Spektakularny sukces był jednak okupiony ciemniejszymi stronami. Liderka grupy, Hannah Reid, doświadczyła z pierwszej ręki mizoginii w branży muzycznej. Dzięki wsparciu przyjaciół i kolegów z zespołu, Dana Rothmana i Do Tamjor, Hannah odnalazła siłę, by stać się liderem w nowej wersji London Grammar.

– Mizoginia jest niestety wrośnięta w nasze społeczeństwo, dlatego tak trudno się jej pozbyć. Jest też przerażająca. Chodzi o odrzucenie w sobie pierwiastka wrażliwości, kobiecość. Jednak każdy z nas to ma – mówi Hannah Reid i dodaje. – Nasza nowa płyta jest o odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. Wyobrażasz sobie, że sukces będzie czymś niesamowitym. Potem oglądasz wszystko od środka i zadajesz sobie pytanie: dlaczego nie kontroluję tego? Dlaczego nie pozwalają mi mieć kontroli? Czy to w jakiś sposób łączy się z byciem kobietą? Jeśli tak, jak mogę to zrobić inaczej?

Poza \”Californian Soil\”, zespół udostępnił wcześniej utwór \”Baby It\’s You\”, który także trafi na nową płytę. Piosenka była pierwszym premierowym materiałem London Grammar od czasu wydania w 2017 \”Truth Is A Beautiful Thing\”.

London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem \”If You Wait\”, który ma już status podwójnej platyny w Wielkiej Brytanii. W 2017 roku ukazał się drugi krążek zespołu, \”Truth is A Beautiful Thing\”, który w Wielkiej Brytanii dotarł na szczyt list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Grupa ma na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu \”Normal People\” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór \”Hey Now (Arty Remix)\”.