Lorde w poniedziałek zaśpiewa dla Katniss Everdeen

23 września 2014
ok. 2 minut czytania

W poniedziałek, 29 września, fani będą mogli usłyszeć piosenkę „Yellow Flicker Beat”. Będzie to pierwszy nowy utwór nowozelandzkiej artystki od premiery bestsellerowego longplaya „Pure Heroine”.

Numer pochodzi z soundtracku do filmu „Igrzyska śmierci: Kosogłos – Część 1”. Nad utworem do obrazu z Jennifer Lawrence wokalistka pracowała z Paulem Epworthem, który produkował nagrania Adele czy Coldplay. Sesja odbywała się między 28 a 29 sierpnia w New Jersey w Lakehouse Recording Studios, które polecił Bruce Springsteen. Przy kawałku pomagał także inżynier dźwięku Matt Wiggins (U2). Piosenkę usłyszymy na napisach końcowych trzeciej części serii.

Przypomnijmy, że bohaterką produkcji „Igrzyska śmierci: Kosogłos – Część 1” będzie ponownie Katniss Everdeen (Lawrence), która trafia do Dystryktu 13 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson) i naród, który jest poruszony jej odwagą.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł „Igrzysk śmierci” (2012) oraz „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia” (2013). Film powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, „Kosogłos”. Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w listopadzie tego roku, druga w 2015.

W obsadzie produkcji znaleźli się też Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci.

Za kamerą stanął Francis Lawrence („Jestem legendą”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”). Scenariusz napisał Danny Strong („Kamerdyner”).

Lorde zadebiutowała wspomnianym krążkiem „Pure Heroine” we wrześniu ubiegłego roku. Artystka otrzymała statuetkę Grammy dla najlepszej piosenki roku za pochodzący z longplaya utwór „Royals”.