Lorde zaśpiewa dla Katniss

1 sierpnia 2014
ok. 1 minuta czytania

Nowozelandzkiej wokalistce przypadła również rola kuratorki nad całym soundtrackiem. – Wiosną siadłem z Lorde na planie „Kosogłosa” i od razu okazało się, że doskonale rozumie, co chcieliśmy w tym filmie osiągnąć – powiedział reżyser, Francis Lawrence, który osobiście wybrał artystkę.

Bohaterką obrazu będzie ponownie Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), która trafia do Dystryktu 13 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson) i naród, który jest poruszony jej odwagą.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł z serii, „Igrzysk śmierci” (2012) oraz „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia” (2013). Film powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, „Kosogłos”. Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w tym roku, druga w 2015.

W obsadzie produkcji znaleźli się też Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci.

Za kamerą stanął Francis Lawrence („Jestem legendą”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”). Scenariusz napisał Danny Strong („Kamerdyner”).

Lorde zadebiutowała krążkiem „Pure Heroine” we wrześniu ubiegłego roku. Artystka otrzymała statuetkę Grammy dla najlepszej piosenki roku za pochodzący z longplaya utwór „Royals”.