Loretta Lynn ciągle jest kobietą

5 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

– Jestem bardzo wdzięczna, że niektóre z moich przyjaciółek dołączyły do mnie na moim nowym albumie – mówi Loretta Lynn. My, śpiewaczki, musimy trzymać się razem. To niesamowite, jak wiele wydarzyło się w ciągu pięćdziesięciu lat od premiery płyty \”Coal Miner\’s Daughter\”. Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam odegrać rolę w historii amerykańskiej muzyki.

Podobnie jak poprzednie albumy artystki \”Full Circle\” (wydany w marcu 2016), \”White Christmas Blue\” (2016) i \”Wouldn\’t It Be Great\” (2018), \”Still Woman Enough\” nagrany został w Cash Cabin Studio w Hendersonville. Producentami płyty byli Patsy Lynn Russell i John Carter Cash.

Album zawiera 13 nowych nagrań Loretty Lynn, intymnych i elektryzujących utworów obejmujących różne aspekty jej repertuaru. Utwory na płycie to oryginalne kompozycje Loretty – od nowych piosenek, takich jak \”Still Woman Enough\” po nowe interpretacje klasyków, w tym: \”I\’m a Honky Tonk Girl\” (jej pierwszy singiel wydany w marcu 1960 roku), \”You Ain\’t Woman Enough\” (tytułowy utwór z jej pierwszego albumu na szczycie listy Billboard Hot Country Album w 1966 roku), \”My Love\” (1968), \”I Wanna Be Free\” (1971) oraz głęboko emocjonalny \”Coal Miner\’s Daughter Recitation\” upamiętniający 50. rocznicę premiery singla (5 października 1970) i albumu (4 stycznia 1971).

Oprócz oryginalnych kompozycji album \”Still Woman Enough\” prezentuje spojrzenie Loretty na amerykańską muzykę tradycyjną: \”I Don\’t Feel at Home Any More\”, \”Old Kentucky Home\”, \”Where No One Stands Alone\”, \”I\’ll Be All Smiles Tonight\” czy \”I Saw the Light\”.

Na okładce Still Woman Enough Loretta nosi replikę (stworzoną specjalnie na potrzeby tego albumu przez jej długoletniego krawca i projektanta Tima Cobba) – sukienki, którą miała na sobie na okładce albumu \”Coal Miner\’s Daughter\”.

\”Coal Miner\’s Daughter\” to piosenka, z której artystka jest najbardziej dumna, to także tytuł jej autobiografii z 1976 roku i nagrodzonej Oscarem adaptacji filmowej z 1980 roku, w której Sissy Spacek wcieliła się w rolę Loretty Lynn.

\”Still Woman Enough\” ukaże się 19 marca.