Lostprophets będą No Devotion

1 lipca 2014
ok. 1 minuta czytania

Lee Gaze, Mike Lewis, Stuart Richardson, Jamie Oliver i Luke Johnson pozyskali do współpracy nowego wokalistę, Geoffa Rickly’ego. Pierwszy utwór kapeli nosi tytuł „Stay”. Kompozycji można posłuchać pod tym adresem.

– Ludzie nie będą wiedzieć, co ich czeka – mówi o materiale nowy frontman. – Przypomina to wszystko, na czym się wychowałem – trochę New Order, trochę Joy Division, nieco The Cure.

Przypomnijmy, że były wokalista kapeli, Ian Watkins, został aresztowany w grudniu 2012 roku. Postawiono mu dwadzieścia cztery zarzuty, m.in. próby gwałtu na niemowlęciu i rozprowadzania pornografii zawierającej akty zoofilii. Po serii rozpraw wokalista przyznał się do jedenastu zarzucanych mu czynów, w tym wspomnianej próby gwałtu na 11-miesięcznym chłopcu, synu fanki Lostprophets. W październiku tego roku koledzy Watkinsa z kapeli poinformowali, że rozwiązują zespół.

Lostprophets wydali pięć albumów studyjnych, które rozeszły się w liczbie 3,5 miliona kopii. Dyskografię kapeli zamyka longplay „Weapons” z kwietnia 2012 roku.