Lou Bega odświeża \”Macarenę\”

30 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

Tytuł nie jest przypadkowy. \”Buena Macarena\” to nowa wersja przeboju \”Macarena\”. Odnosząc się do najlepszych tanecznych wspomnień z tamtych czasów, gwiazdor przygotował nową, uwspółcześnioną wersję kultowej \”Macareny\”. Utwór ukazuje się 25 lat po premierze oryginalnej wersji w wykonaniu Los del Rio.

Za produkcję singla odpowiada Roland Spremberg (a-ha, Ville Valo, Natalia Avelon). Lou Bega dodał do utworu anglojęzyczne zwrotki, ale nie zapomniał o zachowaniu jednego z kluczowych słów tekstu – \”alegria\”. To uczucie, którego teraz potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek.

Za sprawą \”Mambo No. 5 (a Little Bit of…)\”, Lou Bega trafił na pierwsze miejsce list przebojów w 21 krajach w 1999 roku. Od tego czasu wydał mnóstwo innych imprezowych hitów, w tym m.in. \”I Got A Girl\”, \”Gentleman\”, \”Boyfriend\” czy \”Sweet Like Cola\”. Artysta otrzymał nominację do Grammy, był także zaproszony przez Cher jako gość specjalny na trasę koncertową. Dwukrotnie zdobył nagrodę ECHO w Niemczech. Sprzedał ponad 6 mln egzemplarzy singli i ponad 7 mln egzemplarzy albumów na całym świecie.