L.U.C i jego „REFlekcje”

23 października 2014
ok. 1 minuta czytania

Słowa piosenek nawiązują do ekstremalnych przeżyć artysty, które wydarzyły się w przeciągu ostatniego roku. Artysta postanowił do swoich tekstów wpleść fragmenty ważnych dla siebie piosenek z lat 70. i 80. Tak powstał wyjątkowo pracochłonny ze względu na liczne zgody i licencje projekt, który może stać się sposobem na przedłużenie życia wartościowej spuścizny polskiej piosenki.

Artysta sięgnął po utwory z repertuaru takich wykonawców jak Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka.

– Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność – wyjaśnia muzyk. – Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń.

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Laureat Paszportu Polityki.