L.U.C. zapewnia: „Najlepsze przede mną”

16 marca 2018
ok. 3 minut czytania

Wojciech Mecwaldowski, Bovska, Tomasz Kot, Arek Jakubik i Laboratorium Pieśni oraz Karolina Czarnecka, Kasia Figura i Sarsa wzięli udział w muzyczno-filmowym projekcie o szczęściu, przewrotności i telenowelowości ludzkich losów, jakim jest „Good L.U.C.K”.

Płycie towarzyszy premiera drugiego singla do utworu „Najlepsze przede mną” z gościnnym udziałem Sarsy, Gutka i legendarnego DJ FEEL-X-a z Kalibra 44. Nowy numer to kooperacja poparta żywiołowymi solówkami gitarowymi Roberta Cichego. Niezwykle autentyczny klip do utworu zmontowany został z prywatnych filmów podróżniczych artysty. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Jak przystało na projekt „Good L.U.C.K” utwór opowiada o szczęściu oraz o małych życiowych odrodzeniach, ogromnej roli pozytywnego myślenia i zaklinania rzeczywistości słowami. Artysta realizował klip podczas licznych podróży ze swoją partnerką, z którą założył podróżniczego instabloga o poszukiwaniu unikatowych miejsc, esencjonalnych doznań i pasji – instagram @spotfinders.

– Projekt był niezwykłą przygodą, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą, dzięki szalonym gościom – opowiada o albumie L.U.C. – Przeżyłem kilka sinusoid i chciałem opowiedzieć o tym, że wszyscy, niezależnie od statusu, gramy w tym samym filmie, każdy tkwi w innej scenie. Przechodzimy podobne szczęścia i smutki, ale rolka się przewija i nie wiadomo kiedy się znajdziemy w sytuacji, która przed chwilą wydawała nam się niemożliwa. O czym jeszcze jest ta płyta mówić nie będę, bo przecież kluczem są indywidualne refleksje i interpretacje. Dziękuję wszystkim współtwórcom za wspaniałą energię i wielkie zaangażowanie w projekt. Dziękuję niezwykłym aktorom za profesjonalizm i skromność. Do zobaczenia na koncertach.

Większość utworów na płycie to spotkania czołowych polskich muzyków z aktorami na jazzowo-chilloutowych, akustycznych bitach, zrealizowanych z młodym producentem ES.CE współpracującym m.in. z holenderskimi i nowojorskimi raperami. Czasem to poważne piosenki, czasem recytacje i absurdalne dygresje.

Oto tracklista:
1. Prolog – feat. Tomasz Kot
2. Lucki Film – feat. Bovska, Tomasz Kot, Cezi Studniak, ES.CE
3. Metamorfozy – feat. Laboratorium Pieśni
4. Fruń – feat. Karolina Czarnecka, Laboratorium Pieśni. ES.CE
5. Czajnik – feat. Tomasz Kot
6. Kompromisy – feat. Bovska, Tomasz Kot, ES.CE
7. Singli sabat – feat. Bovska, Arek Jakubik, BRK
8. Relacja z pierwszej połowy spotkania – feat. Tomasz Kot
9. Telenowelove – feat. Wojciech Mecwaldowski, ES.CE
10. Najlepsze przede mną – feat. Sarsa, Gutek, DJ FEEL-X, Robert Cichy
11. Czekolada – feat. ES.CE
12. Good L.U.C.K – feat. Tomasz Kot, ES.CE
13. Dobra Fala – feat. Katarzyna Figura, Sarsa, ES.CE

Z nowym materiałem L.U.C. wyruszy w trasę, której harmonogram przedstawia się następująco:

17 marca – PPA – Wrocław. Stary Klasztor – gościnnie Magda Kumorek, Bovska
22 marca – Warszawa, Niebo – gościnnie Tomasz Kot, Bovska
23 marca – Chorzów, CHCK
24 marca – Poznań, C.K. Zamek
14 kwietnia – Gdańsk, B90 – gościnnie Laboratorium Pieśni
19 kwietnia – Kraków, Forty Kleparz
22 kwietnia – Lublin, Festiwal Wschody – gościnnie Magda Kumorek, Karolina Czarnecka

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Jest laureatem Paszportu „Polityki”, Yachów i Mateusza Trójki.