Lucius żegna Irenę z Rogerem Watersem

5 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Album „Nudes” na którym znalazły się akustyczne piosenki trafił do fanów 2 marca. Teraz grupa podzieliła się teledyskiem do kompozycji „Goodnight, Irene”, która jest coverem Leadbelly. Zarówno w w nagraniu jak i w teledysku udziela się Roger Waters. Klip zrealizowany w Electric Lady Studios można zobaczyć poniżej.

Siłą napędową formacji Lucius są dwie charyzmatyczne wokalistki Jesse Wolfe oraz Holly Laessig, które poznały się w 2005 r. w Berklee College of Music. Do tego duetu dołączył Andrew Burri, Peter Lalish oraz Dan Molad. Ostatnie wydawnictwo pań to „Good Grief” z 2016 roku.

Roger Waters w ubiegłym roku wydał longplay „Is This the Life We Really Want?”. Pierwszy od 25 lat album byłego członka Pink Floyd ukazał się 2 czerwca. W studiu byłego Anglika wspierał producent Nigel Godrich (Radiohead, Beck), który nie tylko czuwał nad brzmieniem, ale także grał na klawiszach i gitarze. Wśród współpracowników znaleźli się ponadto perkusista Joey Waronker (Atoms For Peace) oraz członkowie brooklyńskiej indiepopowej formacja Lucius. Poprzedni regularny longplay Rogera Watersa to „Amused to Death” z września 1992 roku. W 2005 artysta wydał operę „Ça Ira”.