Łukasz Simlat w klipie Beaty Kozidrak

4 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Osadzony w ejtisowych brzmieniach utwór to metaforyczna opowieść o relacjach damsko-męskich, o których Beata Kozidrak potrafi pisać jak nikt inny.

– Na szachownicy najważniejsi są król i królowa, którzy w życiu niejednokrotnie walczą ze sobą, zamiast się wspierać – mówi artystka. Teledysk z udziałem aktora, Łukasza Simlata, w roli dilera pocztowych znaczków, to szalone, kolorowe i psychodeliczne przedłużenie piosenki, zarówno pod względem tekstu, jak i brzmienia.

\”Gambit\” to pierwsza zapowiedź czwartego, solowego albumu artystki i kolejny dowód na to, że Beata nie boi się nowych wyzwań i współpracy z młodymi, utalentowanymi twórcami. Utwór powstał we współpracy z Arkiem Koperą oraz Mariuszem Obijalskim (sanah, Fisz Emade Tworzywo), za reżyserię teledysku odpowiada Maciej Adamczak (nominacja do Fryderyka 2021 za klip \”Reksiu\” Margaret), a za oprawę graficzną Tomek Kudlak (Oki, Natalia Nykiel) oraz Piotr Pytel (wygrana w plebiscycie Cover awArts 2020 za okładkę albumu Białasa – \”H8\”).