Łukasz Targosz gra dla Wiktora Rebrowa

28 listopada 2019
ok. 2 minut czytania

Na płycie znajdzie się także suita, którą Łukasz Targosz skomponował na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Album ukaże się tuż przed premierą trzeciego sezonu „Watahy”, która została zaplanowana na 6 grudnia w HBO.

Akcja produkcji „Wataha” rozgrywa się w Bieszczadach – magicznych, ale też dzikich i mrocznych. Ważnym elementem produkcji jest muzyka, której autorem jest Łukasz Targosz. To ona niesie w sobie grozę i magię, spokój i wyczekiwanie. Dramaty bohaterów dzięki muzyce uzyskują nowy wymiar, a piękno i dzikość Bieszczad zostają podkreślone w poruszający sposób. Płyta, która ukaże się 4 grudnia będzie zawierać głównie utwory z drugiego i trzeciego sezonu serialu.

– Wataha to kruchość człowieka wobec potęgi natury. To konfrontacja cierpienia i grozy z codziennym dramatem. To wreszcie zapierający dech w piersiach majestat bieszczadzkiej dziczy, pod którego pocztówkowym pięknem skrywa się nieodgadnione – mówi Łukasz Targosz. – I właśnie tego nieodgadnionego starałem się szukać muzyką.

Ścieżka dźwiękowa została wzbogacona o utwory z płyty „Mama Warhola” folkowego zespołu Tołhaje, który w swojej twórczości czerpie inspiracje z tradycji Bojków i Łemków, a także z kultury muzycznej Polski południowo-wschodniej oraz grup etnicznych dzisiejszej Ukrainy. Ponadto na płycie można usłyszeć suitę skomponowaną przez Łukasza Targosza na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Album ukazuje się nakładem wytwórni Kayax tuż przed premierą trzeciego sezonu serialu Wataha, która odbędzie się 6 grudnia w HBO i HBO GO. Reżyserkami drugiego sezonu są Olga Chajdas i Kasia Adamik. W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Piotr Żurawski. W nowe role wcielą się Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko i Olga Bołądź.

Lista utworów, które będzie zwierała płyta z muzyką z serialu Wataha:
1. Opening – Łukasz Targosz 3:54
2. Wiktor Rebrow theme – Łukasz Targosz 5:16
3. Wataha – Tołhaje 3:15
4. Łuczak UAZ – Łukasz Targosz 2:09
5. Czerwena roza trojaka – Tołhaje 4:56
6. Mountain meeting – Łukasz Targosz 2:21
7. Alive – Łukasz Targosz 3:28
8. Rebrow Dreams – Łukasz Targosz 3:50
9. Marta – Łukasz Targosz 4:07
10. Cold river of Lipsk – Łukasz Targosz 3:11
11. Oj pid lisom zelenkowym – Tołhaje 4:30
12. Refugees camp – Łukasz Targosz 3:22
13. Alsu & Rebrow – Łukasz Targosz 2:23
14. Kołysanka – Tołhaje 3:59
15. Tatiana Barkova – Łukasz Targosz 2:09
16. Mountain roads – Łukasz Targosz 5:17
17. See You Soon – Łukasz Targosz 8:41