Lunatic Soul prezentuje klip do numeru \”Hylophobia\”

5 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

– \”Hylophobia\” powstała jako jeden z ostatnich utworów na \”Through Shaded Woods\” – mówi Mariusz Duda. – Skomponowałem go podczas trasy Riverside. Pierwotnie zastanawiałem się nawet czy nie wykorzystać tego riffu w Riverside, ale fakt, że roboczo nazwałem go \”Baba Jaga\” w jakiś sposób przeważył na korzyść \”słowiańszczyzny\” i w ostateczności kompozycja trafiła na bonusowy krążek ostatniej płyty Lunatic Soul. Poza tym kręciła mnie myśl, by zrobić ten riff tylko na kilku basach grających jednocześnie i tak też się stało. Z tego co pamiętam gra tutaj jednocześnie 5 różnych basów, przez co udało się uzyskać ciekawe i oryginalne brzmienie, pasujące – jak najbardziej – do tytułu utworu.

Teledysk do \”Hylophobii\” stworzyła zaprzyjaźniona z Mariuszem grupa Sightsphere, znana między innymi z teledysków Riverside \”Found\” czy \”Lament\” oraz pochodzącej z ostatniej płyty Lunatic Soul kompozycji \”Navvie\”.

– Najnowszy album Lunatic Soul \”Through Shaded Woods\” mówi o przezwyciężeniu mroku i odnalezieniu w sobie światła – komentuje Mariusz Duda. – A tytułowe \”Shaded Woods\” to synonim naszych lęków, traum i koszmarów. Oto wizualna wersja przedstawiająca owe lęki i koszmary przygotowana przez moich przyjaciół z grupy Sightsphere. Hylophobia to inaczej irracjonalny lęk przed lasem. Mam nadzieję, że na nią nie cierpicie.