Lupita Nyong\’o i Naomi Campbell na wizualnej płycie Beyoncé

19 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

W klipie promującej album, poza pojawiają się także Beyoncé, Jay-Z i Kelly Rowland, Naomi Campbell, Tina Knowles-Lawson, a także Pharrell Williams i Lupita Nyong\’o. W realizację wizualnego projektu zaangażowani są również Emmanuel Adjei, Blitz Bazawule, Pierre Debusschere, Ibra Ake, Dikayl Rimmasch, Jake Nava i Kwasi Fordjour. Zdjęcia powstawały w Nowym Jorku, Los Angeles, RPA, Zachodniej Afryce, Londynie i Belgii.

Dzieło nawiązuje do \”Króla lwa\” i afrykańskiej tradycji. Beyoncé postanowiła w nowoczesny sposób przekazać lekcje z popularnej bajki, tak by trafiły do \”młodych królów i królowych poszukujących swych koron\”. – Te ponadczasowe nauki są przedstawione przez czarne głosy – wyjaśniała wcześniej Beyoncé. – \”Black Is King\” ze swymi wspaniałymi wizualizacjami ukazuje czarną siłę i kulturę. Film podkreśla piękno tradycji i czarną wspaniałość.

Produkcja bazuje na muzyce z płyty \”The Lion King: The Gift\”. Pojawiają się w niej artyści, których mogliśmy usłyszeć na tym albumie, a także specjalni goście. \”Black Is King\” to celebracja wspomnień o doświadczeniach czarnej społeczności. Wideo do \”My Power\”, \”Mood 4 Eva\” i \”Brown Skin Girl\” są w pełni uduchowione i pełne gracji. Ten film to opowieść o odbudowie teraźniejszości. O spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach. Opowieść o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości.

Premiera \”Black Is King\” odbędzie się 31 lipca na kanale Disney+.

\”Lemonade\” z 2016 roku to ostania regularna płyta Beyoncé. W 2019 roku roku artystka pracowała przy soundtracku do filmu \”Król Lew\”. Użyczyła też głosu jednej z postaci. Niedawno opublikowała \”Black Parade\” z okazji Juneteenth, święta obchodzonego z okazji wyzwolenia niewolników po wojnie secesyjnej.