Lupita Nyong’o w klipie Jaya-Z

12 sierpnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Klip powstał do nagrania „MaNyfaCedGod”, które raper zrealizował we współpracy z Jamesem Blakiem. To ostatni teledysk, który Amerykanin przygotował w ramach promocji najnowszej płyty „4:44”. „MaNyfaCedGod” to bonusowe nagranie w zestawie.

Filmik do piosenki, w którym zagrała laureatka Oscara Lupita Nyong’o znajduje się na Tidalu.

Wcześniej opublikowane zostały klipy do kawałków „Kill Jay Z,” „Bam” (z Damianem Marleyen), „4:44”, „The Story of O.J.”, „Adnis” z udziałem aktorów Mahershali Alego i Danny’ego Gloverai oraz „Moonlight” stanowi wariację na temat popularnego sitcomu „Przyjaciele” z tym, że czarnoskórą obsadą.

Longplay „4:44” ukazał się pod koniec czerwca i w niespełna tydzień uzyskał platynowy status.

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka – „Reasonable Doubt” (1996), „The Blueprint” (2001) i „The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn „Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.

Lupita Nyong’o urodziła się w Meksyku, a wychowała w Kenii. Później uczęszczała do college’u w USA. Rozgłos przyniósł jej dramat „Zniewolony. 12 Years a Slave”, za który zdobyła Oscara. Ostatnio zajęta była na planie filmów „Star Wars: The Last Jedi” i „Black Panther”.