Luxtorpeda i Muchy na Eastside Festiwalu

11 grudnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla „Autystyczny” zespół wydał drugi krążek „Robaki”. Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

Po dwóch („Terroromans”, „Notoryczni debiutanci”) świetnie przyjętych przez krytykę i publiczność wydawnictwach, Muchy powróciły jesienią 2012 roku z nowym krążkiem. Materiał powstawał przez ostatni rok we Wrocławiu i Srebrnej Górze, a nad jego produkcją ponownie czuwał Marcin Bors. Album został doskonale przyjęty przez polskie media, a także fanów grupy. Zespół aktualnie występuje na scenie w pięcioosobowym składzie.

Udział w imprezie potwierdzili ponadto Strachy Na Lachy, Happysad oraz Rotten Bark.

Można już kupować bilety na festiwal. Są dostępne na stronach Go-ahead.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketpro.pl, Kosztują 65 zł w przedsprzedaży (75 zł w dniu festiwalu).