Mac DeMarco prawie jak Oasis

2 kwietnia 2019
ok. 2 minut czytania

Premiera krążka zaplanowana jest na 10 maja. „Here Comes The Cowboy” to następca wydanego w 2017 „This Old Dog”, na którym – jak można było przeczytać na łamach „Entertainment Weekly” – największy romantyk świata zawarł najbardziej romantyczne dźwięki. „Here Comes The Cowboy” to pierwsza płyta, która ukaże się w ramach wytwórni założonej przez artystę, Mac’s Record Label.

– „All of Our Yesterdays” to była pierwsza piosenka, którą napisałem na nową płytę – mówi Mac DeMarco. – Większość pozostałych piosenek została napisana w listopadzie, tuż przed wyjazdem w trasę po Europie, a ta siedem czy osiem miesięcy wcześniej. Zwrot „All of Our Yesterdays” („wszystkie nasze wczorajsze dni”) pochodzi z „Makbeta” Szekspira. Jest też chyba odcinek „Star Trek” z 1969 roku pod tym samym tytułem. Przed napisaniem tej piosenki widziałem film dokumentalny o Oasis i próbowałem napisać rockandrollowy hit z miłości do tego zespołu. Niezbyt mi się to udało, ale cieszę się z tej piosenki.

„Here Comes The Cowboy” powstało w Jizz Jazz Studios w Los Angeles podczas dwóch pierwszych tygodni wyjątkowo deszczowego stycznia 2019. Mac DeMarco gra niemal na każdym instrumencie, z wyłączeniem klawiszy w kilku utworach – tam mógł liczyć na wsparcie przyjaciela i muzyka z trasy zarazem, Aleca Meena. Przy miksie artysta współpracował z inżynierem dźwięku, Joe Santarpią.

„Here Comes The Cowboy” lista utworów:
1.Here Comes The Cowboy
2. Nobody
3. Finally Alone
4. Little Dogs March
5. Preoccupied
6. Choo Choo
7. K
8. Heart to Heart
9. Hey Cowgirl
10. On the Square
11. All of Our Yesterdays
12. Skyless Moon
13. Baby Bye Bye