Mac DeMarco wygląda jak potwór

5 marca 2019
ok. 1 minuta czytania

Premiera krążka zaplanowana jest na 10 maja. „Here Comes The Cowboy” to następca wydanego w 2017 „This Old Dog”, na którym – jak można było przeczytać na łamach „Entertainment Weekly” – największy romantyk świata zawarł najbardziej romantyczne dźwięki. „Here Comes The Cowboy” to pierwsza płyta, która ukaże się w ramach wytwórni założonej przez artystę, Mac’s Record Label. Pierwszym singlem zapowiadającym nowy album jest utwór „Nobody”. Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez samego Maca DeMarco.

– Moja nowa płyta to kowbojski album. Kowboj to dla mnie bardzo czułe określenie, często używam go w odniesieniu do bliskich mi osób. Tam, gdzie dorastałem, wiele osób nosi z przekonania kowbojskie kapelusze i zajmuje się kowbojskimi czynnościami. Ich nie darzę sympatią – mówi Mac DeMarco.

„Here Comes The Cowboy” powstało w Jizz Jazz Studios w Los Angeles podczas dwóch pierwszych tygodni wyjątkowo deszczowego stycznia 2019. Mac DeMarco gra niemal na każdym instrumencie, z wyłączeniem klawiszy w kilku utworach – tam mógł liczyć na wsparcie przyjaciela i muzyka z trasy zarazem, Aleca Meena. Przy miksie artysta współpracował z inżynierem dźwięku, Joe Santarpią.

„Here Comes The Cowboy” lista utworów:
1.Here Comes The Cowboy
2. Nobody
3. Finally Alone
4. Little Dogs March
5. Preoccupied
6. Choo Choo
7. K
8. Heart to Heart
9. Hey Cowgirl
10. On the Square
11. All of Our Yesterdays
12. Skyless Moon
13. Baby Bye Bye