Mac Miller na Open’erze

25 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Mac Miller miał pojawić się na tegorocznej edycji, ale odwołał całą nadchodzącą europejską trasę. W przyszłym roku zamierza zadośćuczynić rozczarowanym fanom.

Co więcej, w Gdyni wystąpi już z zupełnie nowym materiałem. Jego najnowsza płyta „The Divine Feminine” ukazała się w połowie września 2016 roku i cały czas zbiera świetne recenzje. To dojrzały album i dopracowany materiał, który razem z Millerem przygotowali m.in.: Anderson .Paak, Kendrick Lamar i jego obecna życiowa partnerka, Ariana Grande. Wydaje się, że aktualnie jedynym zmartwieniem 24-letniego rapera jest wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Panowie od dobrych kilku lat nie darzą się sympatią, choć zaczęło się niewinnie, od singla „Donald Trump”, pierwszego dużego przeboju w repertuarze Millera. Oczywiście nie był to początek jego kariery. Urodzony w Pittsburghu i do dziś związany z tym miastem (podobnie jak jego przyjaciel, Wiz Khalifa) wystartował w 2007 roku od wypuszczenia mikstejpu „But My Mackin' Ain’t Easy”. Niecałą dekadę później ma na koncie jedenaście mikstejpów i 4 studyjne albumy, w tym znakomity chwalony za niepowtarzalny, psychodeliczny klimat „Watching Movies With the Sound Off”.

Dziś Miller to poważne nazwisko amerykańskiego hip-hopu. Wrażenie robią kolejne liczby wyświetleń i miejsca na listach przebojów pojawiające się przy singlach z „The Divine Feminine” – „Dang!”, „Stay” i „My Favourite Part”. A to może jeszcze nie być ostatnie słowo przed koncertem na Open’erze. Cały czas czekamy na planowaną EP-kę z Pharrellem Williamsem, a może coś jeszcze, biorąc pod uwagę twórcze ADHD Millera. Ważne, że nadal utrzymuje wysoki poziom i wkrótce udowodni to na festiwalowej scenie.

Przypomnijmy, że wcześniej udział w festiwalu potwierdzili Radiohead, Foo Fighters, Prophets of Rage, G-Eazy i James Blake.

Bilety:

Early Bird Tickets
Sprzedaż od 11.09.2016 do 15.12.2016 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.)

Karnety 4-dniowe i karnety 4-dniowe z polem:
karnet 4-dniowy – 469 zł
karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 549 zł

Karnety weekendowe:
karnet weekendowy (pt., sob.) – 349 zł
karnet weekendowy + pole namiotowe (pt., sob.) – 409 zł

Pula karnetów Early Bird wynosi 10 000 szt.