Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie z Julią Wieniawą

23 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Za produkcję piosenki odpowiada Wojtek Urbański, znany między innymi z zespołu Rysy.

W połowie lutego na platformie Storytel ukazało się słuchowisko \”Random\”, w którym główne role odgrywają Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Tytułowy Random to aplikacja, która umożliwia nawiązywanie znajomości z przypadkowymi ludźmi. Słuchowisko wprowadza nas w relację @Jantar91 (Julia Wieniawa) i @Buki92 (Maciej Musiałowski). Śledzimy w nim zjawiska charakterystyczne dla fascynacji drugą osobą, jak wzajemne poznanie, pierwsze uczucia i towarzyszące im komplikacje. To historia gdzie przyjaźń łączy się z miłością, a tragizm miesza z humorem.

\”Zabierz tę miłość\”, który został napisany i skomponowany przez Macieja Musiałowskiego, nawiązuje bezpośrednio do słuchowiska. Autor miał w głowie ten utwór już od dawna, a projekt \”Random\” był motywacją do ukończenia pracy nad piosenką. Melodia i część tekstu zostały napisane dokładnie rok temu, podczas pierwszego lockdownu, bedąc autentycznym zapisem emocji aktora. Producenci zdecydowali się na wykorzystanie pierwszych szkiców Macieja Musiałowskiego, a on na dopisanie kolejnej zwrotki dla Julii Wieniawy.

– Relacje, rozstania i rozbieżności – to emocje, które prowadziły mnie podczas pisania tego utworu – mówi Maciej Musiałowski. – Wyjechałem, nie chciałem stać się ofiarą lockdownu, zamkniętą w mieszkaniu samotnie z psem i głową pełną myśli. Szczęście w nieszczęściu przyniosło zaproszenie od pewnej Rosjanki, która mianowała się moją ciocią. W jej pięknym domu stał fortepian, któremu przyglądałem się dość długo. W końcu się przełamałem. Z dnia na dzień przelałem swoje uczucia na pierwszą zwrotkę i refren. Bałem się. Nie chciałem znów wpadać w basen tych uczuć, ale stało się i… nie żałuję, bo dzięki temu w końcu mogłem się uwolnić od tych emocji. Propozycja wzięcia udziału w słuchowisku przyszła niedługo później. Być może był to znak.

– Nigdy nie brałam udziału w tak ciekawym projekcie jak \”Random\” dodaje Julia Wieniawa. – Mogłam się sprawdzić na wielu płaszczyznach, zaczynając od nagrywania słuchowiska, potem odcinka filmowego i na koniec zaśpiewania piosenki o miłości. Dzięki temu, że przeżywałam tę przygodę z Maćkiem, którego dobrze znam od lat, mogłam zbudować między moją postacią, a jego naprawdę szczere emocje. To przełożyło się na pewno na słuchowisko i na naszą piosenkę.