Madonna gwiazdą Glastonbury 2019

26 czerwca 2018
ok. 1 minuta czytania

W tym roku festiwalu nie będzie, gdyż zgodnie z tradycją jest rok przerwy, po to by odżyła roślinność na terenie gdzie odbywa się impreza. Ostatnio taka przerwa miała miejsce w 2012 roku.

W związku z tym szef festiwalu Michael Eavis zaczął już pracować nad line-upem przyszłorocznej imprezy. Podobno jedną z gwiazd imprezy będzie Madonna.

– Przygotowania już trwają – mówi osoba zbliżona do organizatorów. – Michael i jego córka Emily Eavis chcą by festiwal 2019 był największy w historii. Oboje są wielkimi fanami Madonny i liczą, że zagra niezapomniany koncert.

Wcześniej pojawiały się spekulacje o wizycie Spice Girls oraz ABBY na najważniejszym festiwalu świata.

Michael Eavis zapowiedział wcześniej, że na festiwalu pojawią się 2, 3 gwiazdy, które nigdy na nim nie grały.

Pierwszy festiwal Glastonbury odbył się w 1970 roku. Gwiazdami byli T.Rex a bilet kosztował 1 funta. Podczas ostatniej imprezy w 2017 roku zagrali Radiohead, Foo Fighters i Ed Sheeran. Bilet kosztował 238 funtów.

Madonna wydała swój trzynasty longplay – „Rebel Heart” – w marcu 2015 roku. W trwającej od początku lat 80. karierze sprzedała pond 300 milionów płyt na całym świecie. Wśród jej największych hitów znajdują się „Like A Virgin”, „Papa Don’t Preach”, „Like A Prayer”, „Vogue”, „Take A Bow”, „Frozen”, „Music”, „Hung Up” czy „4 Minutes”.