Madonna opowie o baletnicy z Sierra Leone

14 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Michaela De Prince urodziła się w Sierra Leone jako Mabinty Bangura. Dziewczynka w wieku 3 lat trafiła do sierocińca w ogarniętym wojną Sierra Leone. Po tym jak sierociniec zbombardowano Mabinty Bangura znalazła się w obozie dla uchodźców, skąd adoptowali ją w wieku czterech lat Elaine i Charles DePrince z New Jersey. Oprócz Michaeli państwo DePrince mają dziesięcioro dzieci, z czego dziewiątka jest adoptowana. Michaela De Prince zadebiutowała jako profesjonalna baletnica w wieku 17 lat w Joburg Ballet w Republice Południowej Afryki. W 2016 roku zagrała w klipie Beyoncé „Lemonade”, a w tym momencie jest solistką w Narodowym Balecie Holandii.

– Droga jaką przebyła Michaela De Prince przemawia do mnie jako do artystki i aktywistki, która doskonale zdaje sobie sprawę z przeciwności losu – mówi Madonna. – Mamy niepowtarzalną możliwość zwrócić uwagę na Sierra Leone i pozwolić Michaeli De Prince być głosem sierot, obok których dorastała.

Film powstanie na podstawie wspomnień napisanych wspólnie przez Michaelę i Elaine DePrince „Taking Flight: From War Orphan to Star Ballerina”. Scenariusz napisze Camilla Blackett. Film powstanie dla wytwórni MGM.

Madonna wydała swój trzynasty longplay – „Rebel Heart” – w marcu 2015 roku. W trwającej od początku lat 80. karierze sprzedała pond 300 milionów płyt na całym świecie. Wśród jej największych hitów znajdują się „Like A Virgin”, „Papa Don’t Preach”, „Like A Prayer”, „Vogue”, „Take A Bow”, „Frozen”, „Music”, „Hung Up” czy „4 Minutes”.

Madonna ma na koncie reżyserię dwóch filmów. Zarówno „W.E.” jak i „Mądrość i seks” nie zostały zbyt przechylnie przyjęte przez krytyków.