Madonna zapowie Band Aid 20

15 listopada 2004
ok. 2 minut czytania

Artystka dokona prezentacji klipu w najbliższy czwartek. Podobnie jak dwie dekady wcześniej David Bowie, tak teraz Madonna będzie namawiać widzów do tego, by pomogli głodującym dzieciom w Afryce.

– Dwadzieścia lat temu zagrałam na Live Aid – ma powiedzieć Amerykanka. – Widzieliście wówczas, jak tamto pokolenie domagało się zmian. Teraz znów przychodzimy do was z prośbą. W Afryce wciąż więcej ludzi umiera z głodu, niż z powodu wojen i chorób. W świecie dobrobytu trudno wyobrazić sobie, że niektóre afrykańskie dzieci pójdą dziś spać głodne. Bob Geldof wraz z przyjaciółmi chcą wam przypomnieć o tym, że nikt nie może być obojętny.

Przypomnijmy, że we wtorek singel „Do They Know It’s Christmas?” po raz pierwszy zostanie zagrany w radiu. Do sklepów płyta trafi 29 listopada. W nagraniu utworu udział wzięli: Chris Martin, Paul McCartney, Fran Healy z Travis, Danny Goffey z Supergrass, Jamelia, Will Young, Daniel i Natasha Bedingfieldowie, Matt Jay z Busted, Skye z Morcheeby, Beverley Knight, Katie Melua, Shaznay Lewis (ex-All Saints), Ms. Dynamite, Joss Stone, Roisin Murphy z Moloko, Dizzee Rascal, Lemar, Estelle, Neil Hannon z Divine Comedy, Rachel Stevens, a także członkowie zespołów Keane, Sugababes, Snow Patrol, The Thrills i Feeder. Robbie Williams i Dido nie mogli stawić się w Anglii, więc zaśpiewali z Los Angeles i Australii.

Pierwotnie singel „Do They Know It’s Christmas?” ukazał się w 1984 roku. W powstaniu kompozycji uczestniczyli wówczas Bono, Boy George, Sting, George Michael, grupa Duran Duran i wielu innych wykonawców. Teraz na krążku poza oryginalną piosenką znajdzie się również wersja Band Aid II z 1989 roku.