Major Lazer z wnukiem Boba Marleya

5 czerwca 2019
ok. 2 minut czytania

Klip został wyreżyserowany przez Irrum, który inspirował się swoim ogrodem w Walthamstow w Londynie oraz mistycznymi obrazami kubańskiego artysty Alberto del Pozo.

W „Can’t Take It From Me” słyszymy powrót do karaibskich korzeni. Legenda Major Lazer narodziła się w 2008 roku, kiedy niesławny jamajski komandos, który stracił rękę w tajemniczej wojnie zombie, zaczął funkcjonować pod przykrywką właściciela klubu dancehall w Trynidadzie. Poprosił wieloletnich sojuszników – Diplo i Switcha – by wsparli go przy produkcji debiutanckiego albumu. Kolekcja futurystycznych dancehallowych bangerów powstała z myślą o ochronie świata przed złymi mocami, które czają się tuż pod powierzchnią cywilizacji. Wydany w 2009 „Guns Don’t Kill People… Lazers Do” rozpoczęło pełną sukcesów misję Major Lazer, która trwa do dziś.

W 2013 roku Switch podjął decyzję o opuszczeniu grupy, a do Majora i Diplo dołączyli MC Walshly Fire oraz Jillionaire. W tym składzie nagrali „Free The Universe”. Major Lazer musieli zmierzyć się z takimi przeciwnikami jak General Rubbish, Blckhead, Spooky Dookie oraz jeszcze więcej zombie. Ostatecznie Major Lazer pokonało adwersarzy i uwolniło świat za pomocą muzyki.

Praca nie była jednak skończona. W 2015 w obliczu kolejnego zagrożenia destrukcją Major Lazer powrócili z „Peace Is The Mission”. Na tym albumie muzycy zaangażowali artystów z calego świata, by zorganizować możliwie jak największą imprezę. Światowy hit „Lean On” z DJ Snakiem i MØ to jeden z najpopularniejszych współczesnych kawałków. „Cold Water” z MØ i Justinem Bieberem niedawno stało się drugim utworem Major Lazer, który przekroczył miliard streamów.

„Can’t Take It From Me” ze Skipem Marleyem to powrót postaci Major Lazer (zaprojektowanej przez Ferry’ego Guowa). Major Lazer odnalazł oświecenie i zrezygnował z fizycznej postaci.

Kilka dni temu Major Laze opuścił Jillionaire, a zastąpił go Ape Drums.

Kontrolę nad Major Lazer sprawuje światowa gwiazda Diplo, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów na świecie, który ma na koncie współpracę m.in. z Madonną, Beyonce, Robyn, M.I.A. i wieloma innymi. Niedawno stworzył projekt country – jako Thomas Wesley. Wydał również deep house’ową EP-kę „Higher Ground” oraz EP-kę „Europa”, na której prezentuje najciekawsze nowe talenty z naszego kontynentu. Diplo zaangażował się również w projekt LSD z Sią i Labirynthem oraz Silk City z Markiem Ronsonem. Artysta jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji Open’er Festivalu.