Majowe koncerty Stacey Kent

3 grudnia 2007
ok. 1 minuta czytania

Artystka odwiedzi nasz kraj w maju 2008 roku, w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album \”Breakfast On the Morning Tram\”. Dokładne daty i miejsca występów podane zostaną wkrótce.

Kent ukończyła komparatystykę literacką na Sarah Lawrence College w Nowym Jorku, po czym zamieszkała w Anglii, gdzie studiowała w Guildhall School of Music and Drama. Podczas studiów w londyńskiej szkole poznała swojego męża, saksofonistę Jima Tomlinsona, którego poślubiła 9 sierpnia 1991 r.

Jej pierwszy album, \”Close Your Eyes\” ukazał się w 1997 roku. Od tego czasu nagrała pięć płyt, a także pojawiała się gościnnie na wydawnictwach Tomlisona – ostatnio na krążku \”The Lyric\” (2005), który wyróżniono nagrodą \”Album of the Year\” 2006 podczas BBC Jazz Awards. W 1995 roku Stacey Kent pojawiła się w filmie Iana McKellena \”Richard III\”, śpiewając jazzową wersję utworu Christophera Marlowe\’a \”The Passionate Shepherd to His Love\”.

Stacey jest mocno przesiąknięta repertuarem romantycznych standardów, które śpiewa od początku kariery, ale uwielbia też ojczystą amerykańską muzykę country i folk.