Małe szanse na nowy album System Of A Down

12 czerwca 2018
ok. 1 minuta czytania

Perkusista zespołu należy do licznego grona ludzie którzy chcieliby usłyszeć nową płytę System Of A Down.

– Nie wiem czy kiedykolwiek nagramy coś nowego – mówi John Dolmayan. – Nie lubię mówić takich rzeczy, ale musimy żyć w realnym świecie. Cokolwiek zrobimy poza Systemem nie ma szans nawet zbliżyć się do Systemu. System to najlepsze co przydarzyło się każdemu kto był w tej kapeli. Co nie znaczy, że nie będziemy robili innych rzeczy.

System Of A Down to więcej niż zwykły rockowy zespół. Ormianie z Hollywood wplatają do ostrej muzyki ludowe inspiracje i walczą o sprawę swojego narodu. Zespół powstał w połowie lat 90. w Kalifornii. „Aerials”, „Toxicity”, „A.T.W.A.”, „Chop Suey!”, „B.Y.O.B.” – to tylko kilka z największych hitów grupy. Za ostatni z nich zespół otrzymał nagrodę Grammy.

Grupa ma na koncie łącznie pięć albumów studyjnych. Debiutancki, zatytułowany po prostu System Of A Down, światło dziennie ujrzał w 1998 roku. Spotkał się z przychylnością fanów i krytyków – w Stanach pokrył się platyną, a w Kanadzie złotem. Następnie ukazały się „Toxicity” i „Steal This Album”. Ostatnie propozycje grupy to „Mezmerize” i „Hypnotize” – obie z 2005 roku.