Marc Anthony w musicalu \”In the Heights\”

6 czerwca 2019
ok. 2 minut czytania

O zaangażowaniu wokalisty poinformował Lin-Manuel Miranda na swoim Twitterze. Marc Anthony sportretuje ojca Sonny, kuzyna Unsaviego.

Lin-Manuel Miranda to teraz najbardziej gorące nazwisko na scenie musicalowej. Nic dziwnego, że wytwórnia Warner Bros. zapłaciła aż 50 milionów dolarów za prawa do ekranizacji jego musicalu \”In The Heights\”. Współautorką spektaklu jest Quiara Alegría Hudes. \”In The Heights\” rozgrywa się w dzielnicy Washington Heights w Nowym Jorku. Bohaterem jest właściciel winiarni, który po tym jak dziedziczy fortunę wybiera się emeryturę na Dominikanę.

Jimmy Smits sportretuje Kevinaa Rosario nadopiekuńczego ojca Niny, głównej postaci kobiecej musicalu. Anthony Ramos sportretuje Usnaviego de la Vegę, głównego bohatera opowieści i narratora. Corey Hawkins sportretuje Benny\’ego, jedynego bohatera nie mówiącego po hiszpańsku i zakochanego w Ninie. Leslie Grace wcieli sie w Ninę, a Melissa Barrera zagra Vanessę. W Vanessie podkochuje się Usnavi de la Vega. Olga Merediz zagra Abuelę, która zaopiekowała się Usnavim po śmierci rodziców, a Gregory Diaz sportretuje Sonny\’ego, kuzyna Usnaviego. W filmie zagrają także Daphne Rubin-Vega, Stephanie Beatriz i Dascha Polance.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Jon M. Chu, który ostatnio zrealizował komedię \”Bajecznie bogaci Azjaci\”. Quiara Alegría Hudes napisała scenariusz.

Musical \”In The Heights\” zadebiutował w 2000 roku, jeszcze gdy Lin-Manuel Miranda był studentem. Od tego czasu wystawiany był w kilkunastu miastach na całym świecie. Poza Nowym Jorkiem spektakl pokazywano w Tokio, Buenos Aires, Londynie czy Melbourne.

Marc Anthony ostatni album, \”Opus\”, wydał w maju 2019 roku.

Okay I actually can\’t hold it in anymore.Sonny\’s father will be played by @MarcAnthony.It\’s a brief but pivotal role….And I still can\’t believe it.#InTheHeightsMovie pic.twitter.com/WC9M0eiraY— Lin-Manuel Miranda (@Lin_Manuel) 6 czerwca 2019