Marcin Dorociński opowiada o Krzysztofie Komedzie przy dźwiękach Wojtka Mazolewskiego. Posłuchaj za darmo w krakowskich parkach

2 września 2020
ok. 2 minut czytania

Początki jego światowej kariery muzycznej zaczynają się właśnie w Krakowie, w którym po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami.

\”Komeda/Mazolewski\” to fabularyzowana opowieść autorstwa Krzysztofa Komandera o burzliwym życiu muzyka, w znakomitej interpretacji Marcina Dorocińskiego przeplatanej nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojtka Mazolewskiego. To także spotkanie dwóch osobowości – tragicznie zmarłego autora muzyki do \”Dziecka Rosemary\” i \”Dwóch ludzi z szafą\” Romana Polańskiego oraz założyciela i lidera formacji Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet.

\”Komeda/Mazolewski\” to także archiwalne wypowiedzi Tomasza Stańki, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Kazimierza Kutza i wielu innych znakomitych postaci z otoczenia głównego bohatera \”Audioserialu w parku\”. Rozmowy wykorzystane w audiobooku przeprowadziła Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka, autorka biografii Komeda. Osobiste życie jazzu, poruszającego portretu muzycznego geniusza, ale i pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

W pięciu krakowskich parkach – Parku Dębnickim, Parku Lotników Polskich, Parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach, na informacyjnych tabliczkach i w alejach znajdują się plakaty akcji. Wystarczy pobrać aplikację Audioteka, zeskanować znajdujący się na plakatach kod QR i przejść wprost do audiobooka. Przed Wami kilka godzin brawurowej, przepełnionej muzyką historii – w całości za darmo.