Marcin Świetlicki o Polsce

12 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

\”Polska 9\” to kontynuacja rewolucyjnych dźwięków z nieuchronnie zbliżającej się płyty zespołu Morświn.

Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.

W roku 2020 nagrali suitę \”Rewolucjaaaa\”, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita \”Rewolucjaaa\”. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film.

Na początku roku 2021 Karrot Kommando wyda debiutancką płytę Morświna, na której znajdzie się \”Rewolucjaaa\” i kilka przebojowych piosenek. Będzie winyl, będzie CD, będzie ulotny charakter streamingowy.

Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy.

W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło – różne przyrządy, Tomek Chołoniewski – perkusjonalia – oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.

Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco!

Oto muzyczne etapy \”Rewolucji\”:
1. Nieuf
2. Mowa nienawiści
3. Stary skończony
5. RB
6. Tyk tyk
7. Polska 9
8. Rewolucjaaa

Premiera albumu zaplanowana została na początek marca 2021.