Marek Dyjak przedstawia Miriam

29 listopada 2019
ok. 2 minut czytania

„Piękny Instalator” to nowy album Marka Dyjaka. Inspiracją do nazwy płyty, jak i jednego z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule.

Pierwszym singlem zapowiadającym najnowszy album Marka Dyjaka jest utwór „Miriam”. Ballada powstała z połączenia tematu z muzyki do filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, z nowym tekstem napisanym do niego przez Roberta Kasprzyckiego. Specjalnym gościem jest młoda skrzypaczka Zosia Hiszpańska.

– Zawsze chciałem śpiewać ważne teksty do wybitnych utworów muzycznych, wierzę, że w tym wypadku udało mi się to osiągnąć – mówi Marek Dyjak.

Warstwę tekstową i muzyczną uzupełnia poruszający teledysk w reżyserii Sebastiana Juszczyka, obrazujący transport skazanych do obozu zagłady. Minimalistyczny obrazek, zachowany w kolorystyce czerni i bieli wzrusza i hipnotyzuje.Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat nowego albumu. – Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać – tłumaczy. – Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.

Na płycie „Piękny instalator”, która właśnie trafiła do sprzedaży, znajdziemy piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z artystą, tworząc część jego zespołu.

Album dostępny w serwisach cyfrowych.