Maria Peszek komponuje dla brata i „Hamleta”

24 października 2017
ok. 1 minuta czytania

W realizacji utworu zatytułowanego „Ophelia” pomogli jej Michał Fox Król i Andrzej Smolik.

– Kiedy byliśmy mali bawiliśmy się w teatr i byliśmy w tym podobno świetni – opowiada wokalistka. – Teraz trochę dorośliśmy a mój brat właśnie reżyseruje „Hamleta”. Poprosił mnie o piosenkę dla Ofelii. Dzięki Błażku za to zaproszenie. Super, że po tylu latach dalej rozumiemy się bez słów i ciągle możemy odkrywać miejsca, których nie ma. „Ophelia” powstała na tym samym starym pianinie, na którym trzydzieści parę lat temu uczyliśmy się grać i które było naszą tajną skrytką na skarby. Ale ta wzruszająca przygoda nie udałaby się gdyby nie pomoc dwóch fantastycznych muzyków: Michała Foxa Króla i Andrzeja Smolika.

Premiera utworu „Ophelia” odbędzie się w środę 25 października 2017 roku.

Spektakl „Hamlet” Williama Szekspira w reżyserii Błażeja Peszka będzie można oglądać w Gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy od 10 listopada.

Maria Peszek to polska aktorka i wokalistka, której kariera muzyczna rozpoczęła się w 2005 roku od wydania debiutanckiego krążka Miasto Mania. Trzy lata później nagrała album „Maria Awaria” za który została nagrodzona Paszportem „Polityki” i Fryderykami. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny, „Jezus Maria Peszek”. Wszystkie trzy pokryły się platyną. Najnowszy longplay, „Karabin” (2016), zdobył złoty status.