Maria Peszek pokazuje swoją nagą Ofelię

25 października 2017
ok. 1 minuta czytania

W realizacji kawałka wokalistkę wspierali Michał Fox Król i Andrzej Smolik. – Kiedy byliśmy mali bawiliśmy się w teatr i byliśmy w tym podobno świetni – opowiada wokalistka o współpracy z bratem. – Teraz trochę dorośliśmy a mój brat właśnie reżyseruje „Hamleta”. Poprosił mnie o piosenkę dla Ofelii. Dzięki Błażku za to zaproszenie. Super, że po tylu latach dalej rozumiemy się bez słów i ciągle możemy odkrywać miejsca, których nie ma. „Ophelia” powstała na tym samym starym pianinie, na którym trzydzieści parę lat temu uczyliśmy się grać i które było naszą tajną skrytką na skarby.

Artystyczne wideo do numeru „Ophelia” przedstawia nagą wokalistkę w wodzie. Za realizację teledysku odpowiada EDEK. Z efektem można zapoznać się poniżej.Spektakl „Hamlet” Williama Szekspira w reżyserii Błażeja Peszka będzie można oglądać w Gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy od 10 listopada.

Maria Peszek to polska aktorka i wokalistka, której kariera muzyczna rozpoczęła się w 2005 roku od wydania debiutanckiego krążka Miasto Mania. Trzy lata później nagrała album „Maria Awaria” za który została nagrodzona Paszportem „Polityki” i Fryderykami. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny, „Jezus Maria Peszek”. Wszystkie trzy pokryły się platyną. Najnowszy longplay, „Karabin” (2016), zdobył złoty status.