Maria Peszek wraca z nowym utworem

9 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

To pierwszy singiel z piątego studyjnego albumu artystki, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień. Nie bez powodu \”Virunga\” ukazuje się właśnie w czerwcu, w pride month.

– Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko – komentuje artystka. – Jesteście moimi wiernymi odbiorcami, dajecie mi siłę i inspirujecie. Podziwiam Was. Znam uczucie wykluczenia. To także moje doświadczenie. Bo moje wybory życiowe odbiegają od społecznie przyjętych za obowiązujące. Dlatego pierwsza piosenka z mojej nowej płyty jest właśnie dla Was. V jak Virunga. V jak Victory. Out Now!

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę \”Miasto mania\”. Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami – Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany \”Maria Awaria\”. Materiał został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy zestaw Marii Peszek, \”Jezus Maria Peszek\”. Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej wokalistki jest wydany w 2016 roku krążek \”Karabin\”.