Maria Peszek zaprasza do krainy Ave Maria

2 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

– Grajper, powiedział, że chciałby, żeby ten obraz był mostem. Szansą na światło. I wymyślił krainę AVE MARIA – czytamy w komunikacie na Facebooku. – Jest w niej wszystko co kocham: wolność i dużo tlenu. Chciałabym żyć w takim miejscu. A Wy?

Producentem i współautorem muzyki jest Kamil Pater. Premiera płyty została zaplanowana na 10 września 2021 roku. \”Ave Maria\” to piąty studyjny album Marii Peszek – wokalistki / aktorki / autorki, tekstów, performerki. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. Pierwszym singlem z wydawnictwa był \”Virunga\”.

Oto tracklista \”Ave Maria\”:
1. ave maria
2. jebię to wszystko
3. virunga
4. dzikie dziecko
5. szambo wybiło
6. viva la vulva
7. lovesong
8. pusto
9. nic o polsce
10. barbarka feat. Oskar83

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę \”Miasto mania\”. Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami – Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany \”Maria Awaria\”. Materiał został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy zestaw Marii Peszek, \”Jezus Maria Peszek\”. Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej wokalistki jest wydany w 2016 roku krążek \”Karabin\”.