Maria Taylor zaśpiewa w Poznaniu

15 grudnia 2011
ok. 1 minuta czytania

Maria Taylor jest artystką wszechstronną. Przygodę z muzyką zaczęła jeszcze jako nastolatka, występując w zespole Little Red Rocket. Następnie, razem ze swoją przyjaciółką Orendą Fink stworzyła duet Azure Ray, zyskując rozgłos przede wszystkim przy okazji nagrania razem z Mobym utworu „Great Escape” na jego album „18”.

Najnowsza płyta, „Overlook”, jest czwartym solowym albumem Taylor. To dzieło dojrzalsze i pełniejsze od poprzednich. Głos Marii stał się mocniejszy i odważniejszy. Artystka mówi tu o poszukiwaniu i niepewności, związanej z dorastaniem i starzeniem się. „Overlook” wydaje się być wyzwaniem, jakie Maria Taylor rzuciła sama sobie – próbuje tu zupełnie nowych rozwiązań kompozycyjnych, śpiewa inaczej niż na wcześniejszych krążkach i przede wszystkim swoją muzykę współtworzy z bliskimi jej osobami, oddając im sporo miejsca na albumie (najlepszym przykładem jej siostra, która gra i śpiewa w paru utworach).

W roli supportu pojawi się Unbunny – songwriterskie alter ego Jarida del Deo, który na żywo promować będzie najnowszy longplay „Moon Food”.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu dostępne w klubie Fabrika, CIM i RockLongLuck.