Mariah Carey zapowiada animowane „All I Want For Christmas Is You”

8 września 2017
ok. 1 minuta czytania

– Opowiem wam historię mojej pierwszej miłości – słyszymy w zwiastunie. – To wydarzyło się w Boże Narodzenie. Wideo z świątecznym hitem w tle można obejrzeć tutaj.

Film ma – tak jak przebój – stać się bożonarodzeniowym klasykiem. – Jestem przeszczęśliwa, że mogę powiedzieć historię powstania piosenki nowym pokoleniom rodzin – przyznała gwiazda. W produkcji poza Carey głosów postaciom użyczają Breanna Yde, Henry Winkler, Lacey Chabert, Phil Morris, Laya Hayes i Keiko Agena. Za reżyserię odpowiada Guy Vasilovich („Lego Star Wars”), a scenariusz napisała Temple Mathews („Mała Syrenka 2: Powrót do morza”).

Obraz dostępny będzie na DVD, Blue-Rayu i w formacie cyfrowym na święta 2017 roku.

Pochodzący z 1994 roku „All I Want for Christmas is You” rozszedł się w nakładzie 14 milionów kopii i pozostaje jednym z największych świątecznych singli. Amerykanka wydała już zainspirowana piosenką książkę dla dzieci.

Mariah Carey obdarzona jest pięciooktawowym głosem. W czasie swej kariery sprzedała 200 milionów płyt na całym świecie i zdobyła pięć statuetek Grammy. Jej ostatnia regularna płyta to „Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse” z maja 2014 roku. Artystka niedawno wystąpiła w trzecim sezonie serialu „Imperium”. Na kanale E! można było oglądać dokumentalny serial o diwie, „Świat Mariah”.