Marika zagra przed Major Lazer

9 maja 2013
ok. 2 minut czytania

Marika debiutowała w 2002 roku jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity, który w składzie Marika, Frenchman i Abselektor wydał płytę „Mówisz i masz” w roku 2004. W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także supportowała Macy Gray podczas jej warszawskiego koncertu. W tym samym roku ukazała się też druga płyta Bass Medium Trinity, „Pociąg z Babilonu”. W 2006 roku Marika wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie Polski ogień, w ramach którego nagrała dwie piosenki – „Siła ognia” na riddimie „Doctor’s Darling” oraz „What’s Ya Flava” na riddimie „Curefix”. Zaśpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy w ramach koncertu Trendy. W roku 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, dzięki której wydała piosenkę „Moje serce”.

22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany „Plenty” i promowany przez utwór „Masz to”. W październiku 2008 rozpoczęła prowadzenie własnej audycji muzycznej „Nie tylko reggae” w Radiu Euro. Album „Plenty” otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w 2009 roku, natomiast Marika została nominowana w kategorii nowa twarz fonografii. Podczas plebiscytu Superjedynki na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nominowana została w kategorii debiut roku. Latem ukazało się promocyjne wydawnictwo „So Remixed” zawierające remiksy utworów z debiutanckiej płyty Mariki. We wrześniu artystka wystartowała z kolejnym programem radiowym Towary kolonialne w Roxy FM.
8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki, „Put Your Shoes On / Off”. Złożyły się na niego dwie płyty – pierwsza zawierająca premierowy materiał i druga z remiksami. Pierwszym utworem promującym płytę został „Uplifter”, a drugim – „Nieważne ile”. Album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii Płyta Pop. W połowie 2011 ukazał się teledysk do singla „Esta Festa”.

W 2012 roku ukazał się album „Momenty” nagrany przez Marikę i Spokoarmię.

Od marca 2013 roku Marika prowadzi II edycję show The Voice of Poland w TVP2.