Marilyn Manson drze biblię

8 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Teledysk przedstawia muzyka targającego strony z biblii. Pod koniec filmiku pojawią się też zwłoki bez głowy. Ciało mocno przypomina Donalda Trumpa. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

– Panuje powszechne zamieszanie w kwestii religii, polityki, seksualności i tego, jak to wszystko się ze sobą łączy – odnosi się do klipu muzyk. – Zaczyna się z tego robić istny cyrk. (…) Doszedłem do wniosku, że jako artysta, jako amerykański artysta, muszę zrobić coś, by skłonić do zadawania nowych pytań, by usłyszeć coś więcej niż puste deklaracje.

„Say10” to tytułowe nagranie z nadchodzącej płyty rockowej kapeli Marilyn Manson. Dzieło ukaże się na walentynki 2017 roku. Nad materiałem lider zespołu pracował w Nowym Orleanie. Album ma przypominać te najlepsze w dorobku bandu, czyli „Antichrist Superstar” i „Mechanical Animals”.

Formacja Marilyn Manson działa od 1989 roku. Największe sukcesy grupa święciła w drugiej połowie lat 90., gdy ukazywały się płyty „Antichrist Superstar” (1996) i „Mechanical Animals” (1998). Nakład albumów formacji łączącej rock, metal i industrialną elektronikę przekroczył 50 milionów na całym świecie. W styczniu 2015 roku ukazał się dziewiąty longplay Marilyn Manson „The Pale Emperor”.