MaRina pokazuje \”Nie prowokuj\”

2 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Wcześniej płytę promowały klipy \”News\” feat. Kabe, \”Nigdy Więcej\” feat. Young Igi oraz \”Skandal\” feat. Smolasty.

Wydany 7 grudnia 2020 przez wytwórnię MaRina Music \”Warstwy\” to trzeci, po \”Hard Beat\” (2011) i \”On My Way\” (2017) album MaRiny, po raz pierwszy utrzymany w rapowym brzmieniu.

– Album \”Warstwy\” to moja artystyczna forma upustu emocji, które mną szargały w ostatnim czasie…Miałam wrażenie, że kilka kwestii wisiało gdzieś w powietrzu i należało się do nich w jakiś sposób odnieść – mówi MaRina. – Obiecałam moim fanom i słuchaczom album w 2020 roku – słowa dotrzymałam. Choć czasy są bardzo ciężkie dla nas wszystkich i rozważałam przeniesienie premiery albumu na bardziej radosny moment, to jednak czuję się zobowiązana dopełnić w pewnym sensie mój artystyczny obowiązek i dostarczyć słuchaczom rozrywkę w postaci muzyki. Choć pandemia bardzo utrudniła proces tworzenia, udało mi się zorganizować warunki do pracy tak, aby spełnić obietnicę. Stworzyłam studio, w którym w warunkach domowych skomponowaliśmy i nagraliśmy wokale wszystkich utworów, aby później dostarczyć je do profesjonalnego studia i dokończyć produkcję. Podróżowałam stale między Warszawą a Turynem, aby to wszystko się udało i bym mogła wręczyć moim słuchaczom świąteczny prezent w postaci mojego pierwszego albumu po polsku. Album \”Warstwy\” dedykuję wszystkim, którzy nie mają odwagi by zaryzykować, którzy myślą, że czasem czegoś już nie wypada, nie przystoi, że jest już za późno, a może nie ma to sensu… Nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia.

Album w całości został wyprodukowany przez Marinę Łuczenko-Szczęsną i wytwórnię MaRina Music. W utworach z płyty usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej: Kabe, Young Igiego, Smolastego, Mr. Polska, Gverillę.