Mark Ronson i Camila Cabello prezentują „Find U Again”

30 maja 2019
ok. 2 minut czytania

„Find U Again” to kompozycja z nowej płyty producenta „Late Night Feelings”. Twórca opublikował wcześniej numer tytułowy z płyty oraz „Nothing Breaks Like a Heart” z Miley Cyrus. Na albumie „Late Night Feelings”, który ukaże się 21 czerwca pojawią się też m.in. King Princess i Yeeba.

Współkompozytorem piosenki jest Kevin Parker, który zaśpiewał melodie Ronsonowi kilka lat temu.

– Gdy pojawiła się Camila piosenka od razu nabrała odpowiedniej mocy – mówi Mark Ronson. – Gdy piszesz tekst do istniejącej muzyki, nie jest to proste, ale Camila zrobiła to znakomicie.

„Late Night Feelings” to drugi popowy singel Ronsona od czasu „Uptown Funk” – prawdziwego popkulturowego i muzycznego fenomenu. „Uptown Funk” zdobył dwie nagrody Grammy w 2015 roku, w tym za nagranie roku. Teledysk obejrzany został w internecie ponad 3 miliardy razy, a piosenka przez 14 tygodni nie opuściła pierwszego miejsca listy Billboard Hot 100. To rekord tego stulecia oraz czwarta najdłużej utrzymująca się na pierwszym miejscu tego zestawienia piosenka w historii. „Uptown Funk” jest także dziesiątą piosenką w historii, która w Stanach Zjednoczonych zdobyła certyfikat diamentowej płyty.

Tylko w tym roku Mark Ronson pracował nad imponującą liczbą wydawnictw muzycznych. Napisał przebój „Shallow” wykonany przez Lady Gagę i Bradleya Coopera w filmie „A Star Is Born”. Mark Ronson tworzy także duet Silk City z Diplo – razem wydali utwór „Electricity” z Duą Lipą, który trafił do pierwszej piątki na brytyjskiej liście przebojów. Dotychczas Mark Ronson jako producent pracował z takimi artystami jak Amy Winehouse, Paul McCartney, Lady Gaga, Adele czy Lorde.

Camila Cabello występowała w Fifth Harmony w latach 2012-2016. Jej debiutancka solowa płyta „Camila” ukazała się w styczniu 2018. Wokalistka współpracowała ponadto z Machine Gun Kellym przy nagraniu „Bad Things” i Pitbullem przy numerze „Hey Ma” z soundtracku do filmu „Szybcy i wściekli 8”.