„Marley” zainauguruje Krakowski Festiwal Filmowy

29 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

Twórcą dokumentu jest zdobywca Oscara, Kevin Macdonald. – „Marley” to ponad dwugodzinna podróż do świata radości, muzyki, miłości i jedności ponad wszelkimi podziałami – zapewnia dystrybutor.

Pomimo tego, że historia filmu to sześć lat przygotowań i decyzji producenckich, w rezultacie których reżyserię zaproponowano na początku Martinowi Scorsese, później Jonathanowi Demme. Dopiero Kevin Macdonald skutecznie zyskał akceptację i zaufanie rodziny Marleya. Szczególną rolę przy realizacji dokumentu filmu odegrał najstarszy syn Boba Marleya, Ziggy Marley.

Zwiastun można znaleźć pod tym adresem.

Za produkcję odpowiadają Chris Blackwell i Steve Bing, którzy mają poparcie rodziny muzyka.

Bob Marley urodził się w 1945 na Jamajce. Poprzez swoją muzykę przyczynił się do rozpropagowania reggae, jak i ruchu rastafariańskiego. Podczas trwającej osiemnaście
lat kariery zarejestrował kilkanaście płyt. Marley, który zasłynął przebojami „I Shot the Sheriff”, „No Woman, No Cry” czy „Could You Be Loved” zmarł 11 maja 1981 roku w wieku 36 lat. Wydana już po jego śmierci kompilacja „Legend” (1984) znalazła ponad 20 milionów nabywców na całym świecie. Jest to najlepszy wynik wśród wykonawców reggae.

Bilety na pokaz premierowy będę dostępne już 2 kwietnia w kasie kina Kijów w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się wizyty reżysera, Kevina Macdonalda. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziemy na oficjalnej stronie imprezy.