Marta Bijan jest śpiącą królewną

29 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do singla „Śpiąca królewna”. Wokalistka sama odpowiada za reżyserię, scenariusz, scenografię, charakteryzację i montaż. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

– Klip do „Śpiącej królewny” jest dla mnie czymś w rodzaju przełomu, bowiem dopiero zaczynam Szkołę Filmową i to pierwsza produkcja, z jaką sama się zmierzyłam – opowiada artystka. – Miało pomagać mi kilka osób, każdy wie jak czasem się dzieje – ostatecznie zostałam z tym sama. Kiedy ekipa się wykruszyła, miałam ochotę usiąść i płakać. We wszystkim pomogła mi, jak zawsze niezawodna, mama, której obecność w jakiś czarodziejski sposób wyzwala we mnie ducha walki. Wystarczył jeden telefon, a ona pokonała setki kilometrów żeby mnie wesprzeć. W dwa dni chciałam stworzyć coś magicznego, mając do dyspozycji własne mieszkanie i ogólnodostępne miejsca w plenerze. Scenariusz napisałam dużo wcześniej, ale oczywiście na to, co dokładnie wymyśliłam, nie starczyłoby mi ani czasu, ani pieniędzy. Pierwszy raz byłam sama sobie aktorką, charakteryzatorką, scenografką, reżyserką i montażystką. W dwa dni nagrałyśmy materiał w polowych wręcz warunkach, następnie całą noc montowałam klip. Ważną sceną było obcięcie włosów. Wymagało to ode mnie zarówno zarówno siły fizycznej (było naprawdę ciężko ściąć je w miarę szybko i sprawnie), ale najbardziej psychicznej – czułam, jakbym pozbywała się części siebie, bo długie włosy towarzyszyły mi niemal od zawsze. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że był to mój znak rozpoznawczy. Chciałam jednak, żeby klip i historia w nim przedstawiona były jak najbardziej wiarygodne i po prostu to zrobiłam. Teraz, kiedy patrzę w lustro, jestem z siebie dumna, a krótkie włosy przypominają mi o tym, ze jednak się nie poddałam.

To trzeci singel wokalistki po „Poza mną” i „Mówiłeś”.

Pochodząca z Sosnowca Marta Bijan zachwyciła w programie „X Factor” wykonaniem przeboju „Wrecking Ball” Miley Cyrus. Nie tylko śpiewa, ale także jest kompozytorką i autorką tekstów, piosenek oraz wierszy.